

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 60 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 40 A |
| Hold Current | 50 mA |
| Time to Trip | 5 s |
| Trip Current | 100 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 25 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 7.5 Ω |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11213
Ext.Price$0.11213
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11213 | $0.11213 |
| 10 | $0.09941 | $0.99410 |
| 50 | $0.08813 | $4.40650 |
| 100 | $0.08002 | $8.00200 |
| 500 | $0.07265 | $36.32500 |
| 1000 | $0.06596 | $65.96000 |
| 3000 | $0.06059 | $181.77000 |
| 5000 | $0.05566 | $278.30000 |
